...11011010110010...

Mübarek olsun

Sevgili Roma ‘lılar. Yukarıdaki video; montajını, kurgusunu, çekimini… herbişeyini benim yaptığım ilk video. İlk başta çok motive başladım ama -liseliler bilmez; çok sevgili Feyyaz ‘ın da zamanında dediği gibi– heralde sonradan salladım biraz. Binayenaleyh en azından ilk yarısını gözleriniz kanamadan izleyebileceğinizi umuyorum. Ramazanın hasıl ettiği uhrevi ortamı bozmamak için; bu slow parçayı seçtim.

“İstanbul biraz yorgun üzgün ve yaşlanmış” dostlarım; ayrıca Haluk abi de değindi, “yorulmuşuz, hakkını almış yıllarım”. Velhasıl yaşlanıyoruz. Saçlarımız dökülüyor, kondisyonumuz düşüyor… Kaçımız telefonla konuşurken merdiven çıkabiliyoruz ki artık? Ben mesela hiç düşünmezdim; adeta çelik bir örgü gibi, karın kaslarım gevşesin, salsın. Evet inanması zor.

Zamana mağlup olduk hepimiz. Nerde o eski bayramlar, nerde o eski bayramlar derken; hop bi baktık yeni bayramlar bile yok bu sene. Evdeyiz.

Herneyse. Uzun süredir herhangi birşeyi zamanında tebrik edemiyordum. Bu güzel oldu. 20 dakikalık gecikmeyi saymazsak -ki ben saymayacağım- bayramı birinci gün kutlamış sayılırım. Bayramınız mübarek olsun canlarım. İnşallah sultanını bulup, her günü bayram edenlerden oluruz. Gerçek mutluluğa ermeniz dileğiyle. Sevgiyle kalın…

« »