Ben ve hepimiz hakkında bir bayram tebriği

Kategori: Genel
Tarih: 23rd Eylül 2015


Elbiseler şeffaf, insanlar kesif artık. Cesurca cesetlerini gösteriyor herkes. Birbirimizi ezbere biliyoruz. Ruhlar tesettürde.

İçtenlik namına bütün kaygılardan kurtulunmuş, tüm tabular yıkılmış. Eğleniyormuş gibi görünmek için çekinmeler, beğenilmek için fikretmeler ve sınır tanımamak. Mukaddesleri bile feda ederken çekinmiyor insan; nefretten, kinden gözü dönmüş bir beğenilme, alt etme güdüsüyle. Evet o ayetler siz eski sevgilinize laf sokun diye indirildi(!)

Herkes olmak istediği gibi asosyal dünyada. Olduğu gibi olanımız, yok değil az. Instagramda herkes güzel, twitterda herkes komik, idealist… Ama genelde mutsuz insanlar. Kontrolsüzce yükseldi mutluluk eşiğimiz. O an nerede değilsek orası daha güzelmiş gibi geliyor artık. Canavarlaştırılmış egolarımız. Memnuniyetsizsiniz!

Ruhlarımız gasp edildi. Birbirimize yaptık bunu. Fikrimizi gösteremeyince cesedimizi gösterir olduk bizde. Uzun soluklu hiçbir sınavda başırılı olamayan boş bir kalabalığız şimdi.

Aslında bu bir kurban bayramı tebriği olacaktı, olmalıydı, olsun. Allah bayram ruhunu hissedebilmeyi hepimize nasip etsin, bayramınız mübarek olsun -kendi ruhlarımızın hasretinde-.

 

***iç ses: şimdi ben bu yazıyı niye paylaştım? beğenilmek için mi? bilmiyorum. belki.
Yorumlar: 1 »

One Response to “Ben ve hepimiz hakkında bir bayram tebriği”

  1. Tamer ÖZDOĞAN dedi ki:

    Güzelim kişisel gelişim sitesini siktin lan ibne bu ne amk sahur proğramı gibi seninde yaptığın işinde ta amk kpss ve yönetim hakkındaki makalenin virgülüne dokunmadan sikeyim sözleşmeli girip kadroyu kaptınya göt ne kpss si adam akılllı paylaşım yap biz bu siyei senin kişisel egolarını tatmin etmen için takip etmiyoruz 2 satır SEO dan bahset HTML bahset JAVA dan bahset (benim bildiğim terimler bu kadar bilmediklerim dende bahsetsen dinlerim) banalen senin duygu dünyandan hayata bakış açından bundan sonra paylaşımlarını dahada yakından takip edeceğim dikkkatli ol aklını alırım.
    eğer bu siteyi kendi local hosta acsaydın senin kontrolunde olabirdi. yayınladıktan sonra artık kontrol sende değil topluma mal oldu yani senin anlayacağın dilde ” laf sen söyleyene kadar senindir söyledikten sonra ise benim” anla bunu banlantırma siteni!!!

    TKSÇDVT (Türkiye’deki Kişisel Sitelere Çeki Düzen Verme Timi) ailesi olarak bu son uyarımızdır!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE